Poďte, deti, poďte s nami, na stretnutie s rozprávkami!

Už je čas, už sa všetci budia, prichádzajú medzi vás zvieratká, aj ľudia…

Už je čas, my sme totiž presní,

poďte s nami do krajiny rozprávok a piesní…

Deťúrence poslúchli a išli s nami do rozprávky. Nie iba do jednej! Predstavte si, išli s nami do rozprávky rad – radom každý deň, až nakoniec sme v nej boli celý celučičký týždeň!

V pondelok sme pomáhali Jankovi Hraškovi pasovať sa s haluškami, ktoré niesol svojmu ockovi na pole. A keďže hrášok je zelený a deti sa mu chceli podobať, všetci sme sa vyobliekali do zelena.

V utorok sme sa zoznámili s chutnučkými ružovkastými prasiatkami Budkáčikom a Dubkáčikom, a preto aj my sme boli celí ružoví.

A streda? Tej kraľovala Šípková Ruženka, ktorá zvolila červenú róbu. Zo storočného spánku ju pomáhali zobúdzať aj deti z materských škôl, ktoré Ruženkin návrat do života, spolu s ostatnými deťmi našej školy, oslávili mimoriadne aktívne – hrami, piesňami a tancom.

Vo štvrtok sme zas v žlto – zlatom oblečení chytali zlatú rybku a v piatok, tak, ako sa to na správnych kuchárov patrí, vyobliekaní pekne do biela, sme v čarovnom hrnčeku varili krupicovú kašu. Ej, veruže, bola to dobrota!

A rozprávkový týždeň? Priniesol nám veľa zábavy. Nie, nemajte obavy! Presne o rok sa opäť stretneme, za ruky sa vezmeme a do ríše rozprávok znovu potichučky vkĺzneme.

                                                                                  triedni učitelia 1. stupňa