V dňoch 14.-18.9.2020 sme my, žiaci 3. a 4. roč., boli v ŠvP vo Vysokých Tatrách – Veľký Slavkov.

Verte, či neverte, bolo rozprávkovo. Spoznali sme mnohé krásy Vysokých Tatier a obohatili sa o zážitky, ktoré nám ostanú na celý život.

Múzeum TANAP-u a Galéria Dobrá hračka v Tatranskej Lomnici , ktoré sme navštívili, nám ponúkli nielen pestrý pohľad na flóru a faunu našich veľhôr, ale aj množstvo zaujímavých hier a atrakcií.

V Starom Smokovci sme pozemnou lanovkou absolvovali výstup na Hrebienok a túru k Rainerovej útulni, kde sme sa odfotili so známym chatárom  Petrom Petrusom. Postupovali sme k vodopádom Studeného potoka a k Bilíkovej chate.

Štrbským Plesom nás previedli informačné tabule so zaujímavými faktami o chránených zvieratách a rastlinách TANAP-u. Cestou sme sa zastavili pri pomníku obetiam SNP a pri pamätnej tabuli detskej spisovateľky Maši Haľamovej.

Večer sme sa vždy vracali príjemne unavení, ale spokojní a hrdí na seba, že sme pešo zvládli náročné chodníčky drsnej tatranskej prírody. Tešili sme sa na večeru, ktorú sme vždy s chuťou zjedli.