Pri slovách kemp a kempovanie si všetci automaticky predstavíme stanové mestečko, táborák, hry, dobrodružstvo, úžasnú atmosféru pod holým nebom. Pre mnohých to možno neznie lákavo, ale aj napriek tomu má kempovanie tajomné čaro, ktoré núti vyznávačov dávkovať si tento zážitok znova a znova.

Aj žiaci zo Základnej školy na Komenského ulici v Medzilaborciach, ktorí kempovanie okúsili už v minulom školskom roku, sa s chuťou pustili do príprav 2. ročníka envirocampu. Zopár dní pred stanoveným termínom sa zaoberali otázkami: Ste pripravení vyraziť? Prešli ste si svoj kontrolný zoznam a všetko sedí? Naučili ste sa, ako sa skladá stan? Máte všetko vybavenie?

Počas dvoch dní /4. – 5. 6. 2015/ viac než 100 žiakov a 10 učiteľov vymenilo školu a domov za dobrodružstvo v prírode a nocovanie pod hviezdnou oblohou. Vybavení stanmi, spacákmi, dekami a baterkami sme si ako naozajstní zálesáci postavili stanový tábor v katastri obce Kalinov. Bezmála štyridsať stanov pokope, to sa nevidí každý deň. Neoddeliteľnou súčasťou úspechu kempu bolo krásne a čisté prírodné miesto, priaznivé počasie, zábavné aktivity a hry v prírode, chutný guláš i opekačka. Jedným z hlavných cieľov kempovania nebol len oddych, ale najmä zážitkové učenie a získanie praktických zručností a návykov pri pobyte v prírode. Veď najskôr sme sa museli dostať do svojho tábora, vybaliť si veci, vyčistiť miesto, rozložiť stan, pripraviť si provizórne lôžko, rozložiť oheň, poupratovať po sebe.

Na kempovanie síce bolo potrebné obetovať nejakú tú námahu, ale stálo to za to. Odmenou bolo úzke spojenie s prírodou, spanie pod hviezdami a náš skvelý pocit. Všetci sa tešíme na 3. ročník Envirocampu 2016.